Zjazd Rodzin i Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Tonowie

      Miesiąc czerwiec w historii Naszego Domu jest miesiącem wyjątkowym, a w szczególności ten jeden dzień! Jest to dzień wyczekiwany przez Mieszkańców a także  przez personel. To dzień, w którym tutejszy Dom przyjmuje wyjątkowych gości w bardzo uroczystych okolicznościach. Przybywają rodziny, przyjaciele, znajomi osób tu zamieszkałych oraz inni zaproszeni goście związani z działalnością naszej placówki.

Coroczne zjazdy rodzin mają na celu przywrócenie i wzmocnienie więzi rodzinnych. Przecież to rodzina stanowi najważniejszy element w życiu człowieka, to ona stanowi podstawowe źródło wsparcia. Bardzo ważna dla każdego człowieka jest siła miłości, a największa jest ta co tkwi w sercu od najwcześniejszych lat życia, pierwsze uczucia są zawsze najmocniejsze i najczęściej wspominane. Spotkanie z bliską osobą wzmacnia umysł i duszę, szczera rozmowa może ukoić niejeden ból i cierpienie.

Spotkanie naszych podopiecznych ze swoimi bliskimi jest wielkim przeżyciem również dla nas. Doskonale wiemy jaką ważną rolę w ich życiu odgrywa utrzymanie kontaktu z osobami spokrewnionymi i znajomymi. Jak wiele dla Mieszkańca znaczą odwiedziny, rozmowa telefoniczna, czy otrzymanie listu. Wielkie emocje rodzą się w chwili oczekiwania na swoich zaproszonych gości, a potem wzruszenie, radość, łzy szczęścia, niestety bywają też łzy smutku, rozczarowanie.

Staramy się, aby ten dzień był szczególny dla każdego, aby wszyscy razem wzięli udział w uroczystościach i atrakcjach przygotowanych specjalnie na tę wyjątkową okoliczność. Udział we Mszy Św., wspólny obiad, a potem występy artystyczne i zabawa taneczna. Dokładamy wszelakich starań, by Goście, którzy już raz skorzystali z zaproszenia, powracali tu jak najczęściej, by zrozumieli jak ważną rolę odgrywają w życiu drugiego człowieka, a szczególnie w życiu człowieka dotkniętego chorobą.